Amazon

Barbar

Nekromata

Paladin

Sorceress

Druida

Assasin


© by BadStyle | All rights reserved, 2003 !

 

P A L A D I N

 


J e l l e m z é s

XII. század közepén, miután Zakarum Egyháza vezető szerepű lett keleten, vezetői elhatározták, hogy Akarat látomásait elterjesztik az egész ismert világon, megváltva vele a tömegeket. Így az Egyház kiválasztott egy csoportot, legvonzóbb és legodaadóbb papjai közül, akiket elküldött, hogy megtérítsék a Nyugat népét. Szerencsétlenségükre, az egyház nem készítette fel őket az utazás nehézségeire, és a nagyvilág veszélyeire. Azok, akik túlélték az utat, félelmetes történeteket meséltek a kemény időjárásról, az elégtelen ellátásról, banditák támadásairól, és még veszélyes szörnyekkel való találkozásokról is. Hogy biztosítsa a jövőbeli küldetések sikerét, az Egyház kiképzett szent harcosokat, paladinokat, hogy kísérjék és megvédjék hittérítőiket. Az ’Ige Védelmezői’ sikeresebbnek bizonyultak a bennszülött lakosok megtérítésében, mint a papok, akiket védeniük kellett. Elámították a helyi lakosokat merész tetteikkel, erőteljes fegyvereikkel és harcos vitézségükkel, ami sokkal meggyőzőbb volt számukra, mint a papok által hirdetett elkárhozás. De miután az Isteni Ige elterjedt nyugaton minden fontosabb városban, az Ige Védelmezői eltűntek a nyilvánosság elől.
Néhány évtizeddel később a paladinokat ismét szolgálatra hívták. A Zűrzavar korának csúcsán az Egyház egy második térítő küldetésbe kezdett. Ekkor már a kételkedőket gonosznak tekintették. Zakarum inkvizítorai förgetegként lepték el a földeket, és elpusztítottak mindenkit, akit romlottnak, vagy démon által megszálltnak tartottak. Ezt a keresztes háborút paladinok új generációja,’Zakarum Keze’, vezette. Az igazság e lovagjai végigsöpörtek a vidéken, elpusztítva minden feltételezett romlott démoni befolyás nyomát.
A véres tisztogatás közepén lázadás tört ki Zakarum lovagrendjében a paladinok között. A lázadók elítélték az inkvizíció módszereit, és kinyilvánították, hogy az általuk létrehozott új lovagrend megvédi az ártatlanokat, és az eddigi gonosz elleni harcuk az elöljáróik bűne volt. Eldöntötték, hogy a gonoszság valódi forrása, a három Főgonosz - Diablo, Baal, és Mephisto - ellen harcolnak. Ezután a lázadó paladinok elhagyták a Zakarum testvériséget, és nyugatra távoztak.

Westmarch Lovagjai, akik legyőzték Leoric király hatalmas seregét, tiszta szívvel és a Jóra felesküdve követik Zakarum és a Fény Hitének tanításait. Egy mindig csatára kész harcos, kinek Hite a pajzsa, és mindig azért küzd, amiben hisz. Képességei lehetőséget adnak neki, hogy társaival jót tegyen, és könyörtelenül lecsapjon ellenségeire. Vannak, akik elvakultan fanatikusnak hiszik, de legtöbben felismerik benne a Fény erejét és jóságát.

K ü l s ő s é g e k

me Szent Harcosunk, aki megvéd minden ártatlant és rászorulót Istene nevében. A Paladin igen jó karakternek mondható, mivel vannak támadó és védekező varázslatai (melyeket társaira is kiterjeszthet), ezenkívül közelharcban is igen használható (ezt a képességét növelni is tudja). Bár alapvetően harcos karakter, mégis a legjobb tulajdonsága az, hogy képes aurákat fejleszteni, amik az általa használt eszközök és páncélok hatékonyságát - fegyverei sebzését - rezisztenciáját (szörnyekre és varázslatokra egyaránt) növelhetik, valamint társainak is védelmet biztosíthatnak. Az aura a Paladinból árad szét körkörösen, és pozitív vagy negatív hatással van mindenkire, aki a közelébe kerül, attól függően, milyen az aura típusa. Ha fejlesztjük ezt a képességét, akkor az aurák időtartama, hatósugara és ereje nőni fog. Az aurák hatósugara a következő lépésenként nő: 1. szint - 4 yard, 2. szint - 8,6 yard, 3. szint - 10 yard, 4. szint - 11,3 yard, 5. szint - 12,6 yard.
Manára nincs szükség az aurák fenntartásához, egy kivétellel de erről majd később szólunk. Ha egy másik játékos az aura hatósugarába kerül, és az akár pozitív, akár negatív hatással van rá, ez nem csökkenti a Paladin mannaszintjét. Ha a Paladin társa az aura hatósugarába kerül, részesül annak hatásából, például ha a Might 3. szinten van, minden ott tartózkodó karakter sebzése 70%-kal nő. Természetesen ez a mindenki saját sebzési értékéhez ad 70%-ot, és nem veszi át a Paladin erejét (sajnos). Ha hatással van ránk (vagy egyes esetekben az ellenséges lényekre) az aura, ugyanazt a fénylő jelenséget tapasztalhatjuk magunk (vagy ellenségünk) körül. Egy aura különbözik a többitől. A Prayer működése során fogyasztja mannánkat, de ez nem lesz jelentősebb, ha más is a hatósugarába kerül. Tehát akárhány játékos is kerül közel hozzánk, csak annyi mannánk fogy majd, mintha csak ránk lenne hatással. Egyszerre csak egy aura lehet körülöttünk, ha egy másikat aktivizálunk, az kioltja az előzőt. Az aurák váltása azonnali, nincs várakozási idő, és be lehet tenni őket hotkey-re vagy az "S"-el előhívható menüből is aktivizálhatóak. Amennyiben a játékban kettő vagy több Paladin is szerepel, és más aurák vannak körülöttük azok egymásra is hatnak. Lássunk egy példát. Ha az egyik Paladin a Might míg a másik a Holy Fire aurát viseli, és egymás közelébe kerülnek, akkor mindkettő rendelkezni fog a sebzés fokozása és a tűzzel sebzés módosításokkal. Képzeljetek el, egy csak Paladinokból álló partit (ez jelenthet akár 8 Paladint is!!!), mind különböző aurákkal felvértezve és szörny hegyekkel körülvéve. Mészárlás!! :) De vigyázat, vannak negatív hatású aurák is! Ha ugyanaz az aura van mindenkin, akkor nem hatványozódik a hatása. Akárcsak a védelmi és támadó aurák esetében Paladinnak van "képzettség fája" a harci és védelmi képességeihez. Ez hasonló a Barbáréhoz, a fegyverek és védelmi eszközök hatékonyságát fokozza. Különböznek az auráktól, mivel használat előtt elő kell őket készíteni és mannát is felhasználnak.

H a r c i k é p e s s é g e k

"képzettség fa" első harmadában megtalálhatjuk a Holy Boltot, melynek igen nagy hasznát fogjuk venni az élőhalottakkal szemben, valamint a Smite-ot, amely növeli a sebzést és hátralöki az ellenfeleket, valamint itt van a Sacrifice is, de ezt óvatosan használjuk, mert nemcsak mannába kerül, hanem a Hp-ból is elvesz a nagyobb sebzés és találati pontosság érdekében.
A második harmad már érdekesebb. Itt van a Zeal, amely képessé tesz arra, hogy egy csapással több közeli ellenfelet is sebezzünk (mint a Hellfireben a Monk bottal), a Vengeance tűz, jég és villám támadásokat ad, ami nagyon hasznos lesz, ha egyszerre támadnak ránk különböző rezisztenciájú szörnyek. Mivel az ellenfelek ellenálló képességét a Diablo II-ben nem lehet előre tudni (ki kell tapasztalni), így ez a képesség eleinte igencsak hasznos lesz. A Conversion egy igen érdekes dolog, mivel általa irányításunk alá vonhatunk ellenséges teremtményeket, hasonló mértékben, mint ahogy a Nekromanta tudja rákényszeríteni akaratát másokra. A Fist of Heaven (Mennyország ökle) egy igen találó név, ha azt nézzük mekkora pusztításra képes ez a villám alapú képesség. Alacsony szinten is valósággal lesöpri az ellenfelet a színről.

Amik itt találhatók:

V é d e l m i a u r á k

zeknek a fejlesztése igen jótékony hatással lesz mind rád, mind társaidra nézve. Mivel alapvetően harcos karakter, főleg a mágikus támadások ellen védenek ezek az aurák. Tűz, jég és villám elleni védelemre külön aurák szolgálnak de a csúcson ott a Salvation, mely mindezek ellen egyszerre ad ellenállást, plusz véd a mérgezéstől is. A szintedtől függően nő a védelem mértéke.
Ha ezt a karaktert a közelharcra specializálod, akkor érdemes pontokat adni a Defiance-hez (6. szint, a képzettség fa középső ága), rögtön ahogy megteheted, mert ez nagymértékben növeli a páncél védelmi szintjét, lehetővé téve, hogy tovább bírd a harcot, mielőtt vissza kell vonulnod, hogy például a Prayer-el meggyógyítsd magad. A 24. szint felett tudod majd igazán felpumpálni a manaszinted, az első aura erre a Meditation a második a 30. szintű Redemption, ami valószínűleg hatékonyabb lesz.

Ami itt található:

T á m a d ó a u r á k

nnek a "képzettség fának" az első ágán található a Might, a Blessed Aim, a Concentration és a Fanaticism, melyek segítséget nyújtanak neked a közelharcban úgy, hogy növelik a hatékonyságot, a találati valószínűséget, a sebességet és a támadás folyamatosságának esélyét.
A második ág a szörnyek ellenálló képességét teszi próbára, a Holy Fire, a Holy Freez és a Holy Shock segítségével.
A harmadik ágon lévő aurák az ellenfél támadásait saját maguk ellen fordítják. A Thorns, a Sanctuary és a Conviction a sérülést visszatükrözi az ellenségre, elhárítja és sebzi az élőholtakat, meggyengíti a szörnyek páncélját és egyéb ellenálló képességét.
A 6. szint felett döntened kell majd a specializációdról, ettől függenek majd tulajdonságaid. Azonban hogy ez miként alakul, az rajtad fog múlni.

Ami itt található: